۷  قانون طلایی موفقیت و توسعه فردی

همه انسانها به دنبال آمال و آرزوهای زیادی که دارند ، هر لحظه در حال دست و پا زدن برای رسیدن به آنها هستند و می خواهند در آینده به موفقیت های زیادی برسند . حال آنکه آینده جایی در دوردستها نیست ، آینده جایی است که همین امروز در حال ساختن آن هستیم . در مقاله ۷  قانون طلایی موفقیت و توسعه فردی با رجحان آکادمی همراه باشید.

به هر حال موضوع موفقیت ، یک امر کاملا شخصی است و بستگی شدیدی به تصمیم فردی ما دارد . در همه کلاسها و جلسات مشاوره ام گفته ام « هیچگاه موفقیت های ما بالاتر و بیشتر از رشد شخصی ما نیست » .

یک فرد بی نظم ، موفقیت های بی نظم و بدون هدف دارد . یک فرد شلخته ، موفقیت های شلخته ای دارد . تا زمانی که برای رشد ، توسعه و بهبود فردی خود برنامه ای نداشته باشیم ، موفقیت های معنا دار و پایداری نخواهیم داشت .

اما گاهی اوقات کاملا سردرگم و کلافه ایم و نمی دانیم از کجا باید شروع کنیم ؟ آیا باید نقاط ضعف خود را برطرف کنیم ؟ یا روی نقاط قوت خود تمرکز داشته باشیم ؟ یا باید راهی نو و جدید پیدا کنیم ؟

۷  قانون طلایی موفقیت و توسعه فردی

 

اگر برای یک سفر پرماجرا و لذت بخش آماده اید ، با من همراه باشید با « ۷  قانون طلایی موفقیت و توسعه فردی »

۷  قانون طلایی موفقیت و توسعه فردی

قانون اول : چرایی خود را مشخص کنید

در همه آموزشها و مشاوره ها ، به افراد تحت آموزش گفته می شود که باید ابتدا اهداف خود را تعیین کنند و دست آخر هم تقریبا بیشتر افراد به اهداف خود نمی رسند و در میانه راه باز می مانند . دلیل آن هم کاملا معلوم است . نمی دانند چرا هدف گذاری کرده اند و نمی دانند چرا آن اهداف را انتخاب کرده اند .

تا چرایی شما برای رسیدن به موفقیت مشخص نباشد ، هیچ موفقیتی در کار نیست ، اگر هم باشد موفقیتی ناپایدار و بدون لذت رسیدن است . همه چیز در کائنات به دنبال یک چرایی و علت واضح و مشخص به وجود آمده است .

باید بدانید هدفی را که انتخاب کرده اید ، برای خوشحال کردن دیگران است یا از سرلجبازی و رقابت با دیگران ؟ برای ثابت کردن موضوعی به اطرافیان یا شکست دادن دیگران ؟ اینها هیچکدام علت و چرایی قدرتمندی برای رسیدن به اهداف نیستند .

چرایی شما باید انگیزه بخش و کاملا شخصی باشد . باید برای رسیدن به آن شب و روز نشناسید و فکر شما ، در تمام مسیر معطوف آن باشد . باید رسیدن به آن ، لذتی شگفت آور در شما ایجاد کند و از دردی بزرگ رهایی یابید .


۷  قانون طلایی موفقیت و توسعه فردی

قانون دوم : برنامه و هدف خود را مکتوب کنید

شما باید برای مالکیت خود ، سندی کتبی که حدود مالکیت شما را مشخص می کند در دست داشته باشید تا بتوانید حقانیت خود را اثبات کنید . چگونه است که برای مالکیت موفقیت های خود هیچ سند کتبی و مدونی نداشته باشید ؟

وقتی اهداف تان در ذهن شما محبوس شوند ، مانند پرنده ایست که در قفس نگهداری می شود و هیچگاه پرواز کردن را آزمایش نمی کند و یاد نمی گیرد . اهداف شما باید روی کاغذ باشد تا از بالقوه به فعلیت برسد .

هیچ اختراع و اکتشافی بدون نقشه مدون و مکتوب به وجود نیامده است .

اثر تمرکز در موفقیت

۷  قانون طلایی موفقیت و توسعه فردی

قانون سوم :  روی خواسته ها و اهدافتان تمرکز کنید

برنامه و مسیر شما باید نسبت به شرایط ، انعطاف پذیر باشد ولی اصل هدف شما نباید دست مایه شرایط و اتفاقات جدید باشد . هدف ثابت است و تغییر ناپذیر ، زیرا اگر بسته به شرایط تغییر کند تمرکز شما به هم می خورد و از این شاخه به آن شاخه می پرید . تمرکز شما باید آنقدر قوی و موثر باشد که مانند اشعه لیزر ، هر مانعی را از سر راه بردارد .

تاثیر آموزش در موفقیت و توسعه فردی

۷  قانون طلایی موفقیت و توسعه فردی

قانون چهارم : آموزش ببینید

هیچ انسانی از بدو تولد ، با دانش و آگاهی پا به این دنیا نگذاشته است . زندگی نامه همه افراد موفق ، مملو از آموزش هایی است که یا بطور رسمی یا غیر رسمی از دیگران به دست آورده اند . بخش اصلی و مهم یک برنامه ریزی موفقیت ، تعیین مواردی است که نسبت به آنها آگاهی و مهارت ندارید و برای رسیدن به آنها باید آموزش ببینید .

7  قانون طلایی موفقیت و توسعه فردی

۷  قانون طلایی موفقیت و توسعه فردی

قانون پنجم : ذهن مثبت اندیش داشته باشید

برای توسعه و بهبود فردی و رسیدن به موفقیت ، باید از ذهنیت مثبت نسبت به وقایع و اتفاقات داشته باشید . مثبت اندیشی به معنای فریب دادن خودتان یا ندیدن مشکلات نیست ، بلکه به معنای برخورد و رویارویی با مشکلات به نحوی است که بتوانید آنها را از سر راه بردارید و به شکلی پرقدرت در مسیر موفقیت حرکت کنید . اگر با اولین مشکل ، ذهنیت منفی پیدا کنید ، نمیتوانید راه حل مشکل را پیدا کنید و مدام در چنبره همان مشکلات باقی خواهید ماند . طی تحقیقات بسیاری ثابت گردیده ، افرادی که نسبت به حوادث و اتفاقات اطراف ، گارد منفی دارند قادر به حل آنها نیستند .

عملگرا باشید

۷  قانون طلایی موفقیت و توسعه فردی

قانون ششم : عمل گرا باشید

وقتی به زندگی افراد موفق دنیا نگاه می کنید ، می بینید که همه آنها به شدت عملگرا بوده اند . خواسته و هدفی را مشخص می کردند و برای رسیدن به آن تمام تلاش خود را به کار می بردند . برایان تریسی ، آنتونی رابینز ، دارن هاردی ، ناپلئون هیل و همه افراد و اساتید موفق دنیا ، هم خودشان عملگرا هستند و هم دیگران را تشویق به اقدام و عمل می کنند . حتی شخصیتهایی که اهدافی مخرب و غیر انسانی دارند مثل هیتلر هم شدیدا برای رسیدن به اهدافشان عملگرا هستند .

تا اقدامی عملی در راستای رسیدن به اهدافتان انجام ندهید ، موفقیتی در کار نیست.

7  قانون طلایی موفقیت و توسعه فردی

۷  قانون طلایی موفقیت و توسعه فردی

قانون هفتم :  عادات خود را بهبود دهید

زندگی امروز شما حاصل اقداماتی است که از گذشته تاکنون و از سر عادت انجام داده اید . برای رسیدن به هدفی بزرگتر ، باید شخصیتی بزرگتر پیدا کنید و برای تغییر و بهبود شخصیت کنونی باید عادات جدیدتری را سرلوحه خود قرار دهید . عاداتی مثل : سحرخیزی و برنامه صبحگاهی ، ورزش ، مطالعه و کتابخوانی ، ارتباط با معنویات  ، تغذیه سالم و ….. را در خود نهادینه و پرورش دهید . اقدامات مخربی از قیبل : اعتیاد به شنیدن اخبار منفی ، تنبلی و پرخوری و … را از خود دور کنید و زندگی جدیدی را برای خود رقم بزنید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *