با ارتباط موثر ، فروش خود را افزایش دهید ( بخش اول )

با ارتباط موثر ، فروش خود را افزایش دهید : امروزه تقریبا تولیدکنندگان کالا و خدمات تلاش می کنند کیفیت محصولات خود را در سطح بالایی نگه دارند .  و همچنین در ارائه خدمات پس از فروش و نیز در تمامی عناصر آمیخته بازاریابی شامل :

قیمت (price  ) ، محصول ( product) ، مکان بازاریابی ( place ) و ترویج و تبلیغات ( promotion )

اصول و قواعد را رعایت کنند و رضایت هرچه بیشتر مشتریان خود را فراهم نمایند .

      در واقع می توان گفت ، تمایز بین کالا و خدمات کمتر و کمتر شده است . رقابت ها افزایش یافته  و مشتریان از شرایط متنوع شرکت ها و سازمان ها برخوردار شده و قدرت انتخاب بیشتری پیدا کرده اند .

      در این دنیای تنوع و کیفیت ، آنچه می تواند بیش از هر عامل دیگری به فروشندگان کمک کند ، روابط عالی و موثر با مشتریان و خریداران است . ارتباط موثر می تواند سطح وفاداری مشتریان را ارتقا داده و باعث خریدهای بعدی و سود آوری بیشتر شرکت ها شود .

      ارتباط موثر حتی باعث شده در مواردی ، مشتری یک جنس با مرغوبیت پایین تر را از یک فروشنده ای که با او دارای ارتباط نزدیک تر و بهتری است تامین کند .

      اساس فروش و فروشندگی بر مبنای ایجاد ارتباط است . تا ارتباطی برقرار نشود ، خریداری هم برای کالا وجود ندارد . در این میان فروشندگانی که در رقابت ایجاد ارتباط ، قوی تر ، محکم تر و موثرتر رفتار کنند ، سود بیشتری به دست می آورند و سهم بزرگ تر و وسیع تری از بازار نصیب شان می شود .

با ارتباط موثر ، فروش خود را افزایش دهید : ارتباط موثر چیست ؟

      ارتباط موثر یکی از مهارت های کلیدی در تمامی عرصه های زندگی  و است . ارتباط موثر موجب توسعه رفتارهای افراد و تاثیر مثبت و کارآمدی بیشتری شده و خواسته های افراد را تامین می کند .

      فروشندگی از جمله فعالیت ها و کسب و کارهایی است که نیاز ضروری به داشتن مهارت ارتباط موثر است .

زمانی یک ارتباط موثر محقق می شود که بتواند دیدگاه های دوطرف از جمله فروشنده و مشتری را به هم نزدیک کرده و هر دو طرف بتوانند به خواسته خود برسند . در یک ارتباط موثر ، مشتری می تواند به بهترین شیوه ، نیاز خود را تامین کند و فروشنده هم به هدف اصلی خود که همان فروش خدمت یا کالاست دست می یابد و سود بیشتری کسب می کند .

      ارتباط موثر باید بتواند ، ارتباطی پایدارتر و مستمر بین خریدار و فروشنده ایجاد کرده و منجر به رضایت و خریدهای بیشتر در آینده مشتری شود .

نشانه های ارتباط موثر در فرایند فروش

  • تامین نیاز مشتری
  • رضایت و خشنودی مشتری
  • تکرار خرید در آینده
  • ارجاع افراد جدید توسط مشتری راضی

نشانه های عدم ارتباط موثر در فرایند فروش

  • قانع نشدن مشتری برای خرید
  • ترک محل توسط مشتری
  • عدم مراجعه مجدد مشتری
  • معرفی نکردن مشتری به دیگر افراد

با ارتباط موثر ، فروش خود را افزایش دهید : در سطور فوق تنها به اهمیت ارتباط موثر و تعریف آن پرداخته شد . برای دریافت مطالب بیشتر و یادگیری روش های ایجاد ارتباط موثر در عملیات و فرایند فروش ، بخش بعدی مقاله را مطالعه فرمایید .

 

 

 

 

 

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *