لوگو

تاثیر بی نظیر خوش رویی در افزایش فروش

     شاید تاثیرگذارتر از واژه خوش رویی برای ترسیم روحی پاک و بی آلایش و رفتاری جاذبه دار وجود نداشته باشد . بخش مهمی از اخلاق نیکوی هر فردی در چهره آن فرد متجلی می شود و خوش رویی هم در چهره ، هم در رفتار و هم در گفتار نمایان است . از تاثیر بی نظیر خوش رویی در افزایش فروش ، همین بس که بگوییم خوش رویی رمز قفل گشایش دلهاست و فروشنده ای که بتواند با خوش رویی در دل مشتری نفوذ کند ، تنها یک قدم تا نهایی کردن فروش فاصله دارد . در مقاله تاثیر بی نظیر خوش رویی در افزایش فروش با رجحان آکادمی همراه باشید.

خوش رویی

    تاثیر بی نظیر خوش رویی در افزایش فروش

وقتی با چهره ای گشاده با مشتری ارتباط برقرار می کنید در واقع کلید اعتماد و توجه را به وی هدیه می دهید و در مقابل فروشندگان اخمو با ابروهای گره خورده ، دریچه ارتباط و صمیمیت را مسدود می کنند . هیچ انسانی تمایل به ارتباط با افراد اخمو ، عصبانی و خشمگین را ندارد . همه افراد از این دسته انسانها ، حذر می کنند و فراری هستند .

     فروشگاهی را تصور کنید بسیار شیک ، در یکی از بهترین نقاط شهر و مملو از کالا و محصول ، ولی دارای فروشندگان و پرسنلی که با مشتریان رفتار خوبی ندارند و موجب آزار روحی و احساسی برای مراجعین هستند . شما از این فروشگاه شیک چه حسی دریافت می کنید ؟ تمام هزینه های گزافی که برای تجهیز این فروشگاه صورت گرفته ، بی فایده است .

     طبق تحقیقات صورت گرفته وقتی لبخند می زنید از نظر مشتریان فردی صمیمی و مهربان به نظر می رسید . لبخند زدن باعث افزایش جریان خود در مغز شده و دمای بدن را متعادل می سازد . این تغییر در جریان خون باعث افزایش اعتماد به نفس فروشنده می شود . همین تغییر ، در سیستم بدن خریدار نیز شکل می گیرد و باعث راحتی و توجه بیشتر مشتری شده و تصمیم گیری وی در باره خرید را راحت تر و سریع تر می کند .

تاثیر بی نظیر خوش رویی در افزایش فروش

تاثیر بی نظیر خوش رویی در افزایش فروش

در تعالیم اخلاقی  و مذهبی ما هم آمده است که « هر چه را برای خود می پسندی برای دیگران هم بپسند » اگر شما دوست دار نیکی و خلق و خوی خوش هستید مطمئنا مشتریان شما هم بدنبال آن هستند و سخاوت فروشنده در لبخند زدن و خوش رویی کردن ، سود مضاعف برای فروشنده در پی دارد و مشتریان را ترغیب به خرید و وفاداری آنان را باعث می شود .

     طبق تحقیقات و پژوهش های روان شناسی ، رابطه واضح و روشنی بین خوش رویی و بدست آوردن موقعیتهای اجتماعی وجود دارد و افرادی که لبخند بر لب دارند و از نظر ذهنی مثبت اندیش هستند شانس خود را در موفقیتهای شغلی و کسب موقعیت های اجتماعی به میزان قابل توجهی افزایش می دهند .

برای بهره مندی از تاثیر بی نظیر خوش رویی در افزایش فروش لازم است موارد زیر رعایت گردد :

۱ برقراری ارتباط چشمی

     اصل ارتباط چشمی از اصول مهم و تاثیر گذار در برقراری ارتباط دوسویه است . ارتباط چشمی نشانه توجه و علاقه مندی به صحبت ها و خواسته های خریدار است و به عنوان یکی از نشانه های خوش رویی به شمار می رود  اساسا افرادی که خوش رو نیستند ، کمتر ارتباط چهره به چهره و ارتباط چشمی برقرار می کنند .

     برای تمرین ، بهتر است از خانواده و اطرافیان خود شروع کرده و در هنگام صحبت کردن ، ارتباط چشمی برقرار نمایید تا ایم مهارت تاثیرگذار در وجود شما نهادینه شود .

تاثیر لبخند زدن در فروش

تاثیر بی نظیر خوش رویی در افزایش فروش

۲ لبخند زدن

واضح ترین و مشخص ترین نشانه خوش رویی ، داشتن لبخند بر لب است . لبخند مسری است و به سرعت می تواند روی مخاطب شما اثر مثبت بگذارد و حتی وی را نیز به لبخند زدن وادارد . لبخند زدن چهره را زیباتر و دوست داشتنی کرده و باعث افزایش اعتماد به نفس در فروش می گردد و حس توجه و علاقه و راحتی را در مشتری افزایش می دهد .

شما به عنوان یک فروشنده ، لازم است همواره ، حتی در زمانی که هنوز با مشتری رویرو نشده اید لبخندی بر لب داشته باشید تا در زمان رویایرویی با مشتری ، تصنعی جلوه نکند و از طرفی به صورت یک عادت در شما ثبت و نهادینه گردد . بعد از مدتی خواهید دید تعداد فروش های شما یه شدت افزایش خواهد یافت .

۳ تکان دادن سر

     همانگونه که در ابتدای این مقاله نیز ذکر گردید ، آثار خوش رویی فقط در چهره نشان داده نمی شود و خوش رویی حتی در رفتار نیز قابل مشاهده است . تکان دادن سر در حالی که لبخندی بر صورت دارید ، همچنان نشان از توجه و علاقه مندی شما برای پاسخگویی به سئوالات مشتری است .

     اکمن و استر براساس تحقیقات خود معتقدند : ما با کج کردن سر علاقه مندی خود را نسبت به حرفهای سرف مقابل ابراز می کنیم . با تکان دادن سر تمایل خود را برای ادامه دادن صحبت نشان می دهیم .

تاثیر بی نظیر خوش رویی در افزایش فروش

تاثیر بی نظیر خوش رویی در افزایش فروش

۴ حالات چهره

     چهره ، اطلاعات زیادی از حالات هیجانی افراد به ما نشان میدهد . برخی متخصصین معتقدند بعد از زبان ، حالات چهره مهمترین منبع اطلاعاتی ما هستند . وقتی بین صحبتهای افراد و حالات چهره آنها تناقضی باشد ، بیشتر به حالات چهره اعتماد می کنیم تا گفتار آن فرد .

     در کشورها و فرهنگ های مختلف ، حالات یکسان و مشترکی در زبان بدن و چهره افراد وجود دارد از جمله : بالا کشیدن یا جمع کردن یک یا دوابرو ، خمیازه کشیدن ، جمع کردن لبها یا باز کردن و گشاد کردن چشمها .

     در هر صورت حالات چهره از موارد به شدت تاثیر گذار در توجه و خوش رویی به شمار می رود و فروشندگان باید در هنگام صحبت کردن با مشتری یا در جلسات مذاکره فروش خود به تاثیر بی نظیر خوش رویی در افزایش فروش خود بی نهایت دقت کنند .

۵ خوش زبانی

خوش زبانی و خوش رویی مکمل یکدیگر بوده و از تاثیر بی نظیر کلام در روابط افراد حکایت دارد . هنگامی که یک فروشنده از کلمات مثبت و اطمینان بخش استفاده می کند ، نفوذ کلامش صد چندان شده و اعتماد و توجه مشتریان را چند برابر کرده و در نهایی کردن فروش به شدت تاثیر می گذارد . فروشندگان خوش زبان ، مشتریان خود را مسحور کرده و باعث وفاداری و جذب مشتریان بیشتری می گردند.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *